Dębiec to niewielka dzielnica na południu Poznania, której większość powierzchni stanowią domy mieszkalne oraz tereny zielone z Lasem Poznańskim i licznymi stawami. Przed nami wyzwanie: znalezienie najlepszej pizzerii! Czy na tak małym obszarze można liczyć na lokal, który zaserwuje nam wyśmienitą pizzę?

Ogólnopolski klasyk

Zacznijmy od pizzerii znanej w wielu polskich miastach, czyli sieci Da Grasso. Znajduje się ona w Galerii Dębiec, centrum handlowym przy ulicy 28 Czerwca 1956r. Wnętrze jest przytulne, urządzone typowo dla tej firmy, oferowane potrawy również nie odbiegają od standardów Da Grasso. Do wyboru mamy ponad 40 pozycji, również w wersji wegetariańskiej, a jeśli nie jesteśmy pewni, którą konkretnie chcemy zjeść – możemy wybrać pizzę pół na pół i skosztować dwóch jednocześnie.

Pizzeria Soprano Dębiec lokalnie

Dobrym wyborem będzie także Pizzeria Fratelli na osiedlu Dębina. Oferuje wiele promocji, takich jak gratisy do zamówień oraz rabaty dla studentów, a w menu oprócz pizzy znajdziemy zapiekanki, tortille i zestawy obiadowe. Czym różni się od innych lokali? Jeżeli nie przepadamy za sosem pomidorowym, możemy za darmo dostać pizzę na śmietanowym spodzie albo spróbować opcji faszerowanej – pizzy z dwóch warstw, między którymi ukryto różne składniki. Co zrobić, gdy mamy ograniczony budżet, a ochota na chrupiące ciasto nas nie opuszcza? Udać się do pizzerii Do Syta! Karta dań to dwadzieścia rodzajów pizzy w wyjątkowo niskich cenach, co wcale nie oznacza niskiej jakości. Krótko mówiąc – lokal idealny.