Zrazy z kurkami to doskonały pomysł na obiad. Myślę, że posmakują one każdemu z domowników. Nie jest to trudny przepis i nie potrzebujemy do niego dużej ilości składników. Są proste w przygotowaniu i naprawdę szybie. Będą się idealnie nadawać na niedzielny obiad, ale nie tylko.

A więc nie ma co przedłużać bierzmy się do gotowania.

Najpierw zacznijmy od potrzebnych nam składników.

Składniki na zrazy

– schab wieprzowy
– kurki
– pietruszka
– sól
– pieprz
– bułka tarta
– jajka
– masło klarowane
– przyprawa do kurczaka

Skoro znamy już potrzebne nam składniki to bierzemy się do gotowania.

Sposób przygotowania

Zaczynamy od dokładnego umycia i osuszenia naszych grzybów. Ważne jest by zrobić to dokładnie. Gdy to już mamy zrobione smażymy je delikatnie na naszym maśle klarowanym, dodajemy sól i pieprz oraz posiekaną pietruszkę.

Gdy grzyby są gotowe, pora przygotować mięso. Również należy je dokładnie umyć i osuszyć. Następnie nasze plastry schabu rozbijamy oraz dodajemy sól i pieprz. Po obu stronach oczywiście. Potem należy dodać jeszcze przyprawę do kurczaka. Na przyprawione mięso układamy nasze grzyby i zawijamy w roladki. Dobrze jest je zabezpieczyć by się trzymały i nie rozpadły podczas smażenia. Moczymy je w jajku, a następnie obtaczamy w bułce. Rozgrzewamy w tym czasie olej. Ważne żeby nasz olej był naprawdę mocno gorący, bo gdy nasze zrazy położymy na zimny olej zaczną go wchłaniać i będą bardzo tłuste. Roladki smażymy z każdej strony na słoty kolor i są gotowe do podania.

Nasze danie możemy podawać z ziemniakami lub innymi ulubionymi dodatkami. Jeśli nie przepadamy za schabem możemy użyć do przygotowania naszych zrazów mięsa drobiowego. Będą doskonale odpowiadać dzieciom. Przy ich przygotowaniu postępujemy dokładnie tak samo.

Takie zrazy sprawdzą się idealnie na rodzinny obiad i posmakują każdemu, nawet największemu niejadkowi. Jeśli mamy ochotę do środka możemy dodać jeszcze inne składniki, można śmiało eksperymentować i urozmaicać takie zrazy.