Być może niewiele wiesz o ciastach weselnych (poza oczywistym faktem, że są pyszne), ale im bardziej jesteś poinformowany, tym lepsze będą twoje decyzje. Te najważniejsze wskazówki pomogą Ci dokonać, wcale nie tak łatwego jak się wydaje, wyboru.

Degustacja

Podczas degustacji klienci są zapraszani do cukierni aby próbować wzorcowe ciasta, zadawać pytania i przeglądać portfolio. Jest to doskonała okazja do poznania piekarzy, cukierników, nawiązania z nimi więzi i pełnego zrozumienia zakresu ich umiejętności. Wybór osoby odpowiedzialnej za tort weselny to wielka sprawa – będziesz chciał poznać jej osobowość i upewnić się, że jest naprawdę zdeterminowanym i dobrym fachowcem

Wybierz styl

Możesz polubić rustykalne półnagie ciasto, ale jeśli masz dużą ślubną salę balową ten styl może nie współgrać najlepiej. Łatwiej poradzić sobie z z takimi rzeczami jak cukiernia Sowa torty weselne po podjęciu wszystkich decyzji dotyczących stylu ubioru i wystroju przyjęcia weselnego. Te elementy mogą służyć jako plan projektowania i struktury tortu weselnego. Wybierz ciasto zgodne ze stylem miejsca, porą roku, suknią, kompozycjami kwiatowymi lub menu. Jeśli chcesz kolorowe akcenty (takie jak kwiaty cukrowe lub wstążki z lukrem), daj próbki swojej tkaniny. Tort powinien być częścią ślubu, a nie rażącym efektem ubocznym.

Ustal listę gości

Decydując, jaki rozmiar ciasta zamówić, najpierw spójrz na liczbę gości. Zasadniczo trzy poziomy będą wystarczające od 50 do 100 gości; prawdopodobnie potrzebujesz pięciu warstw na 200 lub więcej gości. Jeśli wesele znajduje się w wielkim pokoju z wysokimi sufitami, zastanów się nad zwiększeniem rangi ciasta za pomocą kolumn między poziomami.