Jeśli jesteś pasjonatem sosów pomidorowych w tej specyficznej butelce stawianej wieczkiem do spodu, to na pewno nie raz już kosztowałeś ketchup heinz 57. Warto przytoczyć sobie na jego temat kilka ciekawostek ponieważ to prawdziwa legenda wśród sosów pomidorowych. A jeśli nie wiedziałeś skąd ta nazwa i doskonały smak, to dzisiaj możesz się o tym dowiedzieć więcej.

Warto wiedzieć, że to jeden z najstarszych produkowanych sosów pomidorowych. I nie bez powodu jest aż tak popularny do tej pory.
Zacznijmy od tego, że jego producentem był syn amerykańskich imigrantów z Niemiec. Chłopiec już od najmłodszych lat interesował się przetworami domowymi, na samym początku nimi handlując. Jednak jako dwudziestoparoletni mężczyzna założył firmę, która początkowo specjalizowała się w tartym chrzanie. Jednak z czasem oferta firmy została znacznie poszerzona, w tym właśnie o ketchup heinz 57. Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie skąd ten numer w nazwie. Otóż jest to połączenie ulubionych cyfr pana Heinza i jego żony.

A jeśli chodzi o sam ketchup tej firmy, to jest na niego olbrzymie zapotrzebowanie. Jest on uwielbiany praktycznie przez wszystkich. A od kilku ładnych lat został zatwierdzony jako przysmak na stacjach kosmicznych. Warto wiedzieć, że znani pasjonaci tego produktu potrafili sobie nawet posunąć do wytatuowana jego etykiety na własnej skórze. Tak bardzo kochają ketchup Heinz! Jest on z tego powodu produkowany w zawrotnych ilościach i ciągle go mało.
A czy można go przygotować w domu? Niestety, chociaż sam skład jest wyjątkowo prosty, ponieważ składają się na niego tylko 5 składników, to niestety mieszanka przypraw jest ściśle chronioną tajemnica. Znajduje się w pancernym sejfie i jak na razie nikt jej nie odkrył. Z tego też powodu nie da się odtworzyć tego idealnego smaku ketchupu.

Jeśli jednak jeszcze nie poznałeś smaku tego produktu, to warto się rozejrzeć po sklepowych półkach. A jeśli w twojej najbliższej okolicy nie da się go kupić, to produkt ten jest dostępny na Allegro.