Wiele osób odpowiadając na to pytanie odpowiada przede wszystkim zaparzanie kawy w ekspresie. Jednak niektórzy wolą tradycyjnie przygotowaną kawę. W takim przypadku jednak konieczne jest posiadanie pewnych akcesoriów, które pomagają uzyskać napój o idealnym smaku i właściwościach. Na jakie produkty warto się w tym celu zdecydować?
Pierwszym niezbędnym produktem jest młynek do kawy. Idealną kawę można zaparzyć tylko z mielonych ziaren. Jeśli nie ma się dostępu do profesjonalnych młynków w kawiarniach lub chce się korzystać dłużej z porcji całych ziaren, konieczny jest zakup takiego urządzenia.
Drugim produktem jest kawiarka lub zaparzacz. Obydwa te produkty pozwalają na uzyskanie doskonałej kawy, choć wielu wielbicieli tego czarnego napoju uznaje tylko to pierwsze naczynie.

spieniacz do mleka Bialetti – indukcja

Niezbędne akcesoria do kawy to również spieniacz do mleka Bialetti. Dzięki niemu można uzyskać mleko, które można bez problemu wlać do gorącej kawy. Warto pamiętać, że jeśli konieczne jest robienie dużej ilości gorącej kawy z mlekiem najlepiej zdecydować się na spieniacz do mleka indukcja. Dzięki niemu mleko będzie szybko podgrzane do idealnej temperatury.