W każdej kuchni powinny znaleźć się akcesoria, które umożliwią wykonywanie podstawowych czynności związanych z gotowaniem. Dlatego też jednym z niezbędnych elementów każdej kuchni jest czajnik do gotowania wody. Choć obecnie bardzo modne są elektryczne czajniki, to często ze względu na ich cenę, a także rodzaj materiału, wiele osób wybiera nieco bardziej standardowe rozwiązania. Co warto wiedzieć o tego typu naczyniach?

Czajnik Selena

Czajnik Selena to czajnik emaliowany, który można wykorzystać do gotowania wody na kuchenkach gazowych i nie tylko. Emaliowana powierzchnia jest nadal uznawana przez wiele osób za jedną z najzdrowszych, dlatego warto zainteresować się tym polskim produktem.

Czajniki Peterhof

Czajniki Peterhof z kolei to wiele produktów, wśród których można znaleźć modele przeznaczone do gotowania wody między innymi na kuchenkach indukcyjnych. Takie rozwiązanie na pewno będzie dobre dla osób, które lubią tego typu nowoczesne rozwiązania. Modele czajników przeznaczone do gotowania na kuchenkach indukcyjnych zazwyczaj nie są emaliowane. Świetnie będą pasować do innych naczyń przeznaczonych do gotowania na kuchenkach indukcyjnych.